Vai var iekīlāt auto, kurš ir nemts līzingā


Pirkt auto līzingā ir ļoti vilinoši, taču reti, kurš aizdomājas, ka var rasties situācijas, kad ienākumi strauji samazinās vai rodas steidzami papildus tēriņi. Šajos apstākļos ikmēneša līzinga maksājumi var radīt problēmas daudzām mājsaimniecībām. Par laimi situācijās, kad pašreizējais auto kredīta atlikums ir palicis neliels vai vismaz mazāks par vajadzīgo aizdevuma summu, ir iespēja pieteikties kredītam pret auto ķīlu.

Kādās situācijās var ieķīlāt auto, kurš ir ņemts līzingā ?

 

Tradicionāli bankas un to meitasuzņēmumi līzinga sabiedrības ir salīdzinoši negribības aizdot naudu pret auto ķīlu. Vēl mazāka vēlme to darīt ir situācijās, ka vajag ieķīlāt automašīnu, kas ņemta auto līzingā. Tajā pašā laikā Latvijā joprojām darbojas uzņēmumi, kuros tas netiek uzskatīts par šķērsli. Tiesa, uzreiz gan jāņem vērā, ka procentu likmes šādos uzņēmumos ir augstākas nekā prasa komercbankas. Papildus tam jāatzīmē, ka ieķīlāt auto ar nenomaksātu līzingu ir iespējama ne visās situācijās. Būtiski priekšnoteikumi, lai tas izdotos – (a) ņemtā kredīta summa ir lielāka par auto līzinga atlikumu, (b) ar iegūto naudas summu tiek dzēsts iepriekšējais auto līzings. Atlikušo kredītu vari izmantot pēc saviem ieskatiem, taču ķīlas devējs neaizdos naudu, ja par saņemto naudu netiks dzēsts pašreizējais auto līzings.

Iemesli šādai aizdevēja rīcībai ir pavisam vienkārši. Jebkurš finanšu autolīzinga līgums paredz, ka līzinga devējs ir automašīnas īpašnieks, līdz brīdim, kamēr netiek nomaksāts viss kredīts. Savukārt līzinga ņēmējs (Tu) šajā periodā ir nekas vairāk kā auto lietotājs (turētājs). No otras puses, nosedzot auto līzinga atlikumu Tu automātiski kļūsti par automašīnas īpašnieku un vari ar to darīt visu, kas ienāk prātā, t.sk. to ieķīlāt. Lai darījums izdotos būs nepieciešams nedaudz ilgāks laiks nekā ierastās 24 – 48 stundas, jo procesā tiek iesaistītas vairāks puses. Tajā pašā laikā nevar noliegt, ka šāds aizņemšanās veids var būt izdevīgs situācijās, kad pašreizējie ienākumi vai kredītvēsture nepieļauj cita kredīta saņemšana.

Ja Tava pašreizējā situācija nav bezcerīga, tad pilnīgi iespējams, ka vari tikt pie papildus finansējuma arī neieķīlājot auto. Daži uzņēmumi pašlaik piedāvā aizdot līdz pat 7000 Ls bez kīlas, pie nosacījuma, ka ir regulāri ienākumi un pozitīva kredītvēsture. Tu vari uzzināt vairāk par šo iespēju portāla augšpusē, sadaļā kredīti internetā. Neskatoties uz to kādu lēmumu pieņemsi, autokrediti.lv iesaka rūpīgi izvērtēt savus pašreizējos ienākumus un finansiālās iespējas vēl pirms kredīta ņemšnas. Aizņemies atbildīgi.

© Auto Kredīti un līzings internetā