Auto līzings


Auto līzings ir pakalpojums, kas ļauj sākt braukt ar savu sapņu auto jau 1 – 2 darba dienu laikā.  Izvēloties šo variantu procentu likmes būs zemākas, bet par auto īpašnieku kļūsi tikai pēc visu saistību nokārtošanas. Auto kredīts turpretim ir vienkārši liels aizdevums. Saņemot naudu, vari iegādāties auto un uzreiz reģistrēt to uz sevi.  Izvērtē variantus un savas finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemies atbildīgi.

Auto līzingu un kredītu kalkulators – Izvēlies sev piemērotāko variantu) *

Uzņēmums* Akcija Vecums Procentu likme (GPL) Izskata pieteikumu Aizdevums līdz Termiņš Saņemt naudu
Samazināti procenti līzingam 19 -75 no 2% 30 minūtes 50000 € līdz 10 gadiem aprēķināt līzingukalkulators
Auto kredīts jebkura vecuma auto 20-75 no 16,1% 5 minūtes 5000 € līdz 6 gadiem aprēķināt līzingukalkulators
Kredīts auto iegādei bez pirmās iemaksas 20 – 75 no 37,3% 15 minūtes 7000 € līdz 5 gadiem aprēķināt līzingukalkulators
Piedāvājumā auto kredīts 20-75 no 46,40% 15 minūtes 5000 € līdz 5 gadiem aprēķināt līzingukalkulators

Kam ir pieejams auto līzings?

Tu vari pretendēt uz auto līzingu, ja atbilsti šādiem kritērijiem:

✓ esi vecumā no 19 līdz 75 gadiem (skat. tabulu);

✓ ir deklarēta dzīves vieta Latvijā;

✓ ir konts kādā no bankām Latvijā;

✓ + tiek vērtēti ienākumi un  kredītvēsture (informācija parādnieku reģistros).

Kā notiek līzinga saņemšana?

Viss process no brīža, kad atrodi savu kāroto auto, līdz brīdim, kad vari sēsties pie savas automašīnas stūres ietver piecas, secīgas fāzes:

  • piesakies līzingam un aizpildi anketu (mājaslapā)auto līzings
    (Uzņēmuma speciālisti paši sazināsies ar pārdevēju (fiziska vai juridiska persona), lai noteiktu automašīnas vērtību.)
  • saņem atbildi par auto līzinga pieejamību;
  • apstiprini līgumu elektroniski vai uzņēmuma birojā;
  • seko aizdevēja instrukcijām. Daudzi līzinga uzņēmumi šobrīd prasa līdzfinansējumu vismaz 10% apmērā (individuāla vienošanās);
    Apsveicam! Tagad vari sēsties savā jaunajā auto un braukt. Ja izvēlējies līzingu par auto īpašnieku kļūsi pēc visu maksājumu veikšanas. Auto kredīti savukārt ir pielīdzināmi lieliem patēriņa kredītiem. Nauda tiek aizdota auto pirkšanai, kredītņēmējs to nopērk un pēc tam maksā fiksētu maksājumu ik mēnesi, kamēr ir izpildījis visas saistības. 

Aprakstītais auto līzings jeb finanšu līzings ir pats izplatītākais no veidiem, kā  Latvijas iedzīvotāji tiek pie sava auto. Katrā individuālā gadījumā procedūra var nedaudz atšķirties. Ne visiem ir bagāti vecāki vai darbs ar ļoti augstiem ienākumiem, taču auto ir vajadzīgs, lai tiktu uz darbu, aizvestu bērnus uz skolu vai vienkārši atpūstos. 

Cik lielu summu es varu saņemt?

Šobrīd auto līzings ļauj iegūt aizdevumu no 700  līdz 50000 eiro, uz laiku no 3 mēnešiem līdz 10 gadiem. Piesakoties šim pakalpojumam, ir jārēķinās, ka pašam būs jānodrošina vismaz 10% līdzfinansējums (skat. līzinga salīdzinājumu tabulu). Ja vēlies nākotnē ik mēnesi maksāt mazā, ir vērts pacensties un sākotnēji iemaksāt lielāku summu.

Auto vajag steidzami un vajag papildus naudu pirmajai iemaksai ? Noderīgs varētu būt aizdevums bankā vai autokrediti.lv apkopotie risinājumi, kas ļauj pieteikties kredītam internetā. Svarīgi – rūpīgi izvērtē savas finansiālās iespējas un aizņemies atbildīgi.

Līzinga procentu likmes

Atšķirībā no daudziem citiem finanšu pakalpojumiem, auto līzings paredz individuālu pieeju katram klientam. Tas nozīmē, ka precīzu procentu likmi un līzinga izmaksas var uzzināt tikai piesakoties aizdevumam internetā. Ņem vērā – procentu likmes apmēru ietekmēs tādi faktori kā (1) pirmās iemaksas lielums, (2) auto līzinga apmērs un termiņš, (3) tavi ienākumi un (4) kredītvēsture. Līzinga maksājuma grafiks tiek izveidots, izmantojot anuitātes metodi, kas nozīmē, ka katru mēnesi varēsi maksāt vienādu summu. (Auto kredīta pamatsummas un procentu maksājumu summa būs nemainīga visu līzinga periodu). Piesakoties aizdevumam, ir jārēķinās, ka līzinga uzņēmums patur tiesības nepaskaidrot kredīta atteikuma iemeslu. Izņēmums – gadījumi, kad līzings tiek atteikts, pamatojoties uz informāciju, kas apkopota par Tevi parādnieku reģistros.

Auto līzinga noformēšanas izmaksas

Pieteikšanās līzingam vai kredītam ir bez maksas vai maksā 0,01 eur (lietotāja profila apstiprināšana). Pēc pieteikuma iesniegšanas aizdevējs pārbaudīs visu nepieciešamo informāciju dažādās datu bāzēs (VSAA, VID, parādnieku reģistros) un, ja nepieciešams lūgs sniegt papildus datus (bankas konta izraksts par pēdējiem 6 mēnešiem u.c.). Par visām šīm darbībām nekas papildus nav jāmaksā. Ja kreditora lēmums būs pozitīvs, varēsi parakstīt līgumu un saņemt finansējumu. Vairums kreditoru līguma parakstīšanas brīdī piemēro komisijas maksu par līguma noformēšanu (~2%). Katram uzņēmumam šī maksa ir atšķirīga, taču to var redzēt jau līguma slēgšanas brīdī. Papildus tam pie izmaksām var rēģināt arī maksu par auto pārreģistrāciju CSDD (~30 eur).

© Auto Kredīti un līzings internetā