Swedbank auto līzings


Swedbank auto līzings Latvijas iedzīvotājiem

A/S “Swedbank” piedāvātais auto līzings pieejams tiem auto pircējiem, kas sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu un ir nodarbināti oficiālā, pastāvīgā darbā ne mazāk kā sešus mēnešus. Aizņemies atbildīgi.

Piesakoties šim pakalpojumam, ir iespējami divi izvēles varianti: (a) operatīvais līzings un (b) finanšu līzings. Izvēloties pirmo risinājumu, Tu vari lietot auto un katru mēnesi maksāt vienādu summu (amortizācijas izdevumus). Beidzoties līguma darbības termiņam banka pārdod auto un piedāvā Tev noslēgt līgumu par cita auto izmantošanu. Operatīvais līzings ir pielīdzināms auto nomai. Tā galvenā priekšrocība – zemākas izmaksas. Trūkums – auto nepāriet personīgā īpašumā.

Otrs līzinga veids – finanšu līzings ir tas, kuru izvēlas lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju. Katru mēnesi ir jāmaksā noteikta summa un līguma termiņa beigās, kad viss nomaksāts, auto pāriet līzinga ņēmēja 100% īpašumā. Ņemot vērā iedzīvotāju intereses turpinājumā runāsim tieši par finanšu līzingu.

Swedbank auto finanšu līzings

Lai izmantotu Swedbank auto līzinga priekšrocības nepietiek vien ar 18 gadu vecumu un pastāvīgu darba vietu. Klientam ir jāspēj izpildīt vēl šādas papildus prasības:

  • minimālā alga pēc nodokļu nomaksas – 450 Ls;
  • minimālais līzinga apmērs – 2000 Ls;
  • klienta līdzfinansējums – vismaz 10%;
  • auto dārgākiem par 3000 Ls vajadzīga KASKO apdrošināšana;
  • auto nedrīkst būt vecāks par 15 gadiem (līzinga atmaksas pēdējā dienā).

Apstākļos, kad klienta ienākumi ir mazāki par 450 Ls, tiek piedāvāta iespēja piesaistīt galvotāju. Tas ir izdevīgi, jo salīdzinoši bieži ģimene kopīgiem spēkiem var atļauties iegādāties auto, kas vienam pašam nebūtu pa kabatai.

Papildus tam jāpiemin, ka Swedbank auto līzings ļauj izvēlēties divu veidu procentu likmes – (a) fiksēto, (b) mainīgo. Klients pats nosaka, kurš variants viņam liekas izdevīgāks. Vairumā gadījumu mainīgā procentu likme ir izdevīgāka, taču tajā pašā laikā ir klienti, kas uzskata, ka nākotne ir nedroša un viss var palikt tikai vēl sliktāk. Šie klienti parasti izvēlas tieši fiksēto procentu likmi uz maksimālo bankas piedāto termiņu.

Kāds ir maksimālais Swedbank līzinga termiņš  ?

Akciju sabiedrības Swedbank auto līzings ir pieejams uz termiņu līdz 6 gadiem. Klienti var izvēlēties nomaksāt līzingu EUR vai LVL valūtā, tomēr ņemot vērā Latvijas drīzo pievienošanos eirozonai šī izvēle drīz kļūs nevajadzīga.

Līzinga saņemšanas procedūra

Swedbank auto līzings šobrīd ir kļuvis salīdzinoši draudzīgs klientiem un ietver sekojošus soļus:

  1. piesakies līzingam Swedbank filiālē (var būt nepieciešama VID izziņa, citas bankas konta izraksts, ja neesi Swedbank klients, kā arī automašīnas vērtējums, ja auto  iegādājis ne no Swedbank oficiālajiem partneriem). Ja Swedbank apstiprina tavu vēlmi iegādāties auto līzingā, būs jāveic vēl dažas darbības (skat. tālāk).
  2. Jāsamaksā – (a) komisijas maksa par auto līzinga noformēšanu, (b) jāiemaksā līdzfinansējums bankas prasītajā apmērā (vismaz 10%) un jāparaksta līgums. Ņem vērā – parakstot līgumu, klāt ir jābūt gan pircējam, gan pārdevējam, kā arī galvotājam, ja tāds ir piesaistīts. Ja auto vērtība pārsniedz 3000 Ls, būs jānoslēdz arī KASKO līgums.
  3. Dodies uz CSDD kopā ar auto pārdevēju, lai pārreģistrētu automašīnu uz sevi. Visi nepieciešamie dokumenti un pilnvaras no Swedbank puses Tev tiks iedotas līdzi. Ņem vērā – auto pārreģistrācija ir maksas pakalpojums, kas atkarībā no vienošanās jāsedz auto pircējam vai pārdevējam. Pēc auto pārrakstīšanas Swedbank auto līzings pārskaitīs līgumā norādīto summu uz auto pārdevēja bankas kontu.

Atceries auto iegāde ir tikai izmaksu sākums. Pēc auto iegādes Tev vēl papildus būs jānopērk OCTA apdrošināšana.

Kādi ir citi auto līzinga piedāvājumi ?

Swedbank auto līzings nebūt nav vienīgais automašīnas līzinga uzņēmums Latvijā. Ja vēlies uzzināt savas iespējas vēl pirms Swedbank filiāles apmeklēšanas, piesakies auto līzingam citā uzņēmumā. Atbildi par līzinga pieejamību kopā ar kredīta atmaksas grafiku darba dienās saņemsi aptuveni 30 minūšu laikā. Pieteikties pakalpojumam vari 24 stundas dienaktī, 365 dienas gadā.

Kur uzzināt vairāk par auto pārreģistrāciju ?

Auto iegāde līzingā ir nopietns solis ikviena topošā autoīpašnieka dzīvē. Ja iepriekš nekad neesi pircis auto, ir vērts ielūkoties  CSDD mājas lapā, lai noskaidrotu visu par automašīnas pārrakstīšanas procedūru un izmaksām. Aizņemies atbildīgi.

© Auto Kredīti un līzings internetā