SEB auto līzings


SEB auto līzings ir uzņēmuma SIA “SEB līzings” pakalpojums, kas ļauj iegūt auto lietošanā ātrāk nekā būtu iespējams pašam krājot naudu. Uzņēmums piedāvā klientiem četrus dažādus pakalpojumus:

  • operatīvais līzings,
  • finanšu līzings,
  • atgriezeniskais līzings
  • pilna servisa noma

A/S “SEB banka” pastarpināti piederošais auto līzinga uzņēmums ir, galvenokārt, paredzēts tiem,  kas vēlas iegādaties jaunas vai mazlietotas automašīnas. Uzņēmums lielā mērā orientējas uz juridiskām personām, taču veic arī privātpersonu apkalpošanu. Visātrāk auto iegādes noformēšanu ir veikt pie kāda no oficiālajiem dīleriem, taču praksē auto līzingā var nopirkt arī no jebkura cita pārdevēja. Tiesa,  jārēķinās, ka šādā scenarījā būs vajadzīgs oficiāls automašīnas novērtējums pie kāda no SEB līzinga sadarbības partneriem. To, cik orientējoši izmaksā automašīnas iegāde iespējams noskaidrot, izmantojot seb auto līzinga kalkulatoru.

Kurš auto līzings man piemērotāks ?

Pirms pieņemt lēmumu, kurš no SEB līzinga pakalpojumiem ir izdevīgākais ir obligāti vispār jāsaprot, kas slēpjas zem katra no ievadā minētajiem  nosaukumiem.

  • Operatīvais līzings = auto noma

Savā būtībā operatīvais līzings nav nekas cits kā automašīnas noma no līzinga devēja. Praksē tas notiek šadi – SEB auto līzings nopērk auto un nodod to lietošanā līzinga ņēmējam. Klients katru mēnesi  maksā noteiktu summu un var braukt ar automašīnu, taču tā joprojām ir SEB līzings īpašums. Termiņa beigās ir divi varianti – (a) klients atpērk auto no SEB par tās prasīto cenu, (b) uzņēmums pārņem automašīnu savā īpašumā un realizē tālak jau pēc saviem ieskatiem.

Galvenais iegumus ir zemāki ikmēneša maksājumi un iespēja novērtēt, vai vēlies tādu auto vispār pirkt. Juridiskām personām galvenais ieguvums ir iespēja neiekļaut auto savā bilancē, jo automobilis tiek nevis nopirkts, bet nomāts. Tās, protams, ir grāmatvedības kārtošanas nianses, bet reizēm tieši tās izšķir, vai darbinieki tiks pie jauniem auto vai nē.

  • finanšu līzings = auto pakāpeniska nopirkšana

Finanšu līzings ir tas, ko lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju saprot, runājot par auto līzingu vai SEB auto līzingu. Līzinga devējs nopērk auto, bet aizņēmēju reģistrē kā auto lietotāju. Līzinga ņēmējs katru mēnesi maksā noteiktu naudas summu, bet termiņa beigās automašīna pāriet aizņēmēja īpašumā.

  • atgriezeniskais auto līzings

Šis pakalpojums ir noderīgs tikai uzņēmumiem un ļauj iegūt papildos brīvus naudas līdzekļus. Līzinga devējs (SEB auto līzings) iegādājas auto no uzņēmuma un iznomā to atpakaļ tam pašam uzņēmumam. Līdz brīdim, kamēr automašīnas līzings tiek nomaksāts, uzņēmums ir auto lietotājs, nevis īpašnieks kā bija iepriekš.

  • pilna servisa noma

Līzinga veids, kas samērā līdzīgs operatīvajam līzingam, taču ir dārgāks, jo ietver sevī papildus pakalpojumus – tehniskās apkopes, remonta, apdrošināšanas, riepu maiņas, autoservisa u.c. izmaksas. Šis variants ir izdevīgs klientiem, kas negrib uztrauktiespar sīkumiem un ir gatavi par to arī piemaksāt.

Uzzini vairāk par to, ko piedāvā SEB auto līzings, kā arī noskaidro izmaksas SEB mājas lapā.

© Auto Kredīti un līzings internetā