Citadele līzings


A/S “Citadele banka” piedāvā ikvienam Latvijas iedzīvotājam iespēju iegādāties auto līzingā. Citadele līzings ļauj aizņemties sākot no 2000 eiro, uz laiku līdz 6 gadiem.

Kā iegūstams Citadele līzings ?

Aizņemšanās automašīnas iegādei parasti nav vienkārša. Citadele līzings kredīta saņemšanai ir jādodas uz komercbankas filiāli līdzi ņemot pasi un citadele līzingsizziņu no darba devēja par ienākumiem vai citus ienākumus apliecinošus dokumentus. Bankas filiālē būs jāaizpilda anketa, kurā būs jānorāda informācija par sevi, tuviniekiem un līzinga objektu. Kopumā Citadele lūdz norādīt šādus datus:

  • vārds, uzvārds un personas kods;
  • dzīvesvietas adrese un kontaktinformācija;
  • ģimenes stāvoklis [pretrunā ar LR likumdošanu]
  • pašreizējā un iepriekšējā darba vieta;
  • darba alga un citi ienākumi;
  • pašreizējās kredītsaistības;
  • informācija par līzinga objektu;
  • informācija par pārdevēju;
  • līzinga veids (operatīvais vai finanšu līzings);
  • kredīta nosacījumi (pirmās iemaksas lielums, ikmēneša maksājuma apmērs u.c.)

No vienas puses, var saprast Citadele līzings vēlmi pēc lielākas drošības un informētības par potenciālo klientu. No otras puses, tik liela detalizācija var atbaidīt potenciālos klientus. Ja vēl neesi izlēmis par labu konkrētam aizdevējam izvērtē citus piedāvājumus un piesakies līzingam internetā, pārskaiti 0,01 Ls reģistrācijas maksu un saņem individuālu piedāvājumu aptuveni 1/2 stundas laikā (darba dienās). Šādā veidā vari uzzināt savas iespējas, bet, ja piedāvājums neapmierina, vienkārši ignorē to.

Citadele līzings veidi

Bankas citadele piedāvātais auto līzings ietver divus risinājumus – (a) finanšu līzings un (b) operatīvais līzings. Pirmais no variantiem paredz, ka aizņēmējs katru mēnesi maksā noteiktu naudas summu un līzinga termiņa beigās kļūst par auto 100% īpašnieku. Operatīvais auto līzings turpretim ir līdzvērtīgs auto nomai uz ilgāku termiņu. Izvēloties šo risinājumu, katru mēnesi ir jāmaksā noteikta summa, bet termiņa beigās Citadele pārņem auto savā rīcībā. Operatīvais līzings ir lētāks, taču vairumam Latvijas iedzīvotāju daudz tuvāks ir finanšu līzings, jo ir vēlme kļūt par pilntiesīgu automašīnas īpašnieku.

Līzinga  nosacījumi:

Citadele ir gatava aizdot naudu tādu auto iegādei, kas nav vecāki par 15 gadiem (līzinga termiņa beigās) uz laiku līdz 6 gadiem. Maksimālā kredīta summa nevar pārsniegt deviņdesmit procentus no auto iegādes vērtības. Minimālā aizdevuma summa – 2000 eiro. Citadele līzings pakalpojumus vari pieteikt jebkurā bankas filiālē.

Zināšanai:
Parex bankas sabrukšana radīja divas jaunas bankas – Citadele un Reverta. Pirmā no bankām pārņēma parex labāko daļu, t.sk. parex līzingu, pārtopot par Citadele līzings. Aizņemies atbildīgi.

© Auto Kredīti un līzings internetā