Auto līzings ar negatīvu kredītvēsturi


Automašīnas iegāde vienmēr ir saistīta ar augstām izmaksām. Gudri dara tie, kuri dod priekšroku lietotiem auto, kas atbilst pašreizējām finansiālajām iespējam. Tajā pašā laikā ne vienmēr ir laiks vai iespējas gaidīt, līdz izdodas sakrāt visu naudu. Situāciju vēl vairāk var apgrūtināt tas, ka ir kavētas parādsaistības vai kredītsaistību izpilde. Slikta kredītvēsture mūsdienās ir galvenais iemesls, kādēļ tiek atteikta aizdevuma piesķiršana. Protams, kredīti devēji izvērtē visus pieteikumus, taču panākumi ne vienmēr ir garantēti. Auto līzings ar negatīvu kredītvēsturi var būt pieejams vien tad, ja kredītsaistību pārkāpums ir bijis neliels un jau ir ticis novērsts, tomēr ne vienmēr ar to pietiek.

Kā iegūstams auto līzings ar  negatīvu kredītvēsturi Latvijā ?

Saņemt auto līzingu ar negatīvu kredītuvēsturi ne internetā, ne uzņēmuma birojā nav viegli, taču atsevišķos gadījumos tas tomēr ir iespējams. Labākais veids, kā uzzināt, vai vari saņemt kredītu auto iegādei ir vienkārši pieteikties līzingam. Atbildi saņemsi mazāk kā 1 stundas laikā, turklāt, ja auto līzings tiek atteikts dēļ negatīvas kredītvēstures, to uzzināsi pavisam drīz. (Šāda prasība ir noteikta LR likumdošanā). Tajā pašā laikā, ja auto kredīts tiek atteikts cita iemesla dēļ, tad aizdevējs ir tiesīgs neatklāt atteikuma iemeslus, jo tas ir saistīts ar komercnoslēpumu.

Kādēļ negatīva kredītvēsture apgrūtina iespējas saņemt auto līzingu ?

Neskatoties uz to, ka pašreizējos apstākļos katrs klients, kam vajadzīgs līzings auto iegādei ir vērtība, slikta kredītvēsture reizēm ir kā lāsts. Birka – negatīva kredītvēsture jebkuru aizņēmēju automātiski ieceļ riska kategorijā un ne visi uzņēmumi ir gatavi uzņemties šo risku. Iespējams, ka iepriekš esi ņēmis jau 10 vai 20 kredītus un visus atmaksājis savlaicīgi, taču vienreize kļūdījies. Diemžēl informācija parādnieku reģistros parāda tikai pārkāpumus, bet nesniedz informāciju par visu kredītsaistību izpildi.

Situācijās, kad kredītsaistības vai parādsaistības ir nokārtotas, kredītvēsture neuzlabojas. Vēl sliktāk, informācija par pašu pārkāpuma faktu turpina glabāties parādnieku datu bāzēs un paliek tur 10 gadus no ieraksta izdarīšanas brīža. Tas nozīmē, ka visu šo laiku aizņemšanās internetā, bankā vai auto līzings Tev būs pieejams krietni grūtāk nekā cilvēkiem ar pozitīvu kredītvēsturi.

Ko darīt, ja līzinga pieteikums tiek noraidīts ?

Iepriekš jau secinājām, ka auto līzings ar negatīvu kredītvēsturi ir pieejams vien nedaudziem klientiem. Ja tava prasība pēc auto kredīta tiek atraidīta un auto iegādes summa nepārsniedz 7000 Ls, tad iespējams īstermiņā var izlīdzēt interneta kredīti. Šo aizdevumu procentu likmes ir salīdzinoši augstas, taču ne vienmēr izmaksas ir pats svarīgākais kritērijs. Situācijās, kad steidzami vajag naudu, bet draugi vai tuvinieki nevar palīdzēt, šī tipa aizdevuma var noderēt, taču ir svarīgi rūpīgi izvērtēt savas finansiālās iespējas un vajadzības.

Cik maksā auto iegāde ?

Auto kredīts nebūt nav vienīgā izmaksu pozīcija. Jebkurš autoīpašnieks ar pilnu pārliecību var apgalvot, ka nopērkot auto tēriņi tikai sākas.  Auto pārreģistrācija, tehniskā apskate (ja nepieciešama), sīki remontdarbi, ceļa nodoklis, obligātā apdrošināšana (OCTA), degvielas izmaksas, eļļas maiņa. Tas, protams, nav viss, taču vismaz sākotnēji ir jārēķinās, ka papildus auto iegādei vēl būs vajadzīgi vismaz 200 Ls – 400 Ls.

Kopumā varam secināt, ka auto līzings ar negatīvu kredītvēsturi teorētiski var būt pieejams, taču vairumā gadījumu tiks saņemts atteikums. Kredītvēsture bez melniem plankumiem ir liela vērtība.  Ja plānojat aizņemties, dariet to atbildīgi un rūpīgi izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudas aizņēmumu savlaicīgi.

© Auto Kredīti un līzings internetā