Auto ieķīlāšana


Mūsdienās auto ieķīlāšana vairs nav nekas briesmīgs, jo, ieķīlājot auto, ar to var turpināt braukt. Izklausās jocīgi, taču patiesībā loģiski. Kredīts pret auto ķīlu tiek izsniegts, bet dokumentos uz kredīta devēja vārda tiek nostiprināta nodrošinājuma pilnvara. Praksē tas nozīmē, ka bez aizdevēja piekrišanas auto turpmāk nevar pārdot vai dāvināt, taču drīksti braukt, kur vēlies.

Šāds risinājums ir izdevīgs abām pusēm, jo ļauj (a) auto īpašniekam turpināt lietot savu automobili, (b) aizdevējam nav jānodrošina ieķīlātā auto uzglabāšana speciālā laukumā. Tas ļauj samazināt izmaksas, gan kredīta ņēmējam, gan devējam.

Kas ir vajadzīgs, lai ieķīlātu auto ?

kā notiek auto ieķīlāšanaTev pieder auto, kas nav vecāks par 20 gadiem ? Pats svarīgākais, tad jau ir izdarīts, atliek vien pieteikties kredītam pret auto ķīlu un gaidīt atbildi. Darba dienās, aptuveni 30 minūtēs saņemsi atbildi par kredīta pieejamību. Šajā brīdī varēsi izlemt, vai vēlies ieķīlāt automašīnu vai labāk meklēt citu risinājumu. Ja atbilde ir apstiprinoša, tad tālākais jau ir tikai darīšanas jautājums.

Pirms pieteikties aizdevumam, pārliecinies, ka tavam auto ir derīga OCTA apdrošināšana, bet, ja grasies aizņemties virs 3000 Ls, būs vajadzīgs arī KASKO. Maksimālā aizņēmuma summa ir 10 tūkstoši latu un naudu vari saņemt 1 dienā. Ņemot vērā iepriekš minēto, var droši apgalvot, ka auto ieķīlāšana mūsdienās ir kļuvusi par ērtu un daudziem pieejamu pakalpojumu. Atliek vien atmest aizspriedumus un noskaidrot visas detaļas pašam.

Protams, pirms ieķīlāt auto obligāti izvērtē savas vajadzības un finansiālās iespējas. Auto ieķīlāšana un naudas saņemšana ir tikai puse no panākumiem. Daudz svarīgāk ir atmaksāt aizdevumu noteiktajā termiņā, jo pretējā gadījumā var nākties papildus komisiju par saistību nepildīšanu.

Kā ieķīlāt auto izdevīgi un nepārmaksāt  ?

Teorētiski, izvēloties ilgāku atmaksas termiņu, Tu vari samazināt ikmēneša maksājumu. Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka garāks kredīta termiņš ilgtermiņā nozīmē arī lielākas izmaksas. Tas nozīmē, ka pirms auto ieķīlāšanas ir jāizvērtē abu variantu plusi un mīnusi. Viens no veidiem, kā samazināt izmaksas ir izvēlēties maksimāli garu kredīta termiņu, tādējādi samazinot ikmēneša maksājumu. Paralēli, nauda tiek krāta zeķē un brīdī, kad sakrājas pietiekams daudzums, viss kredīts tiek atdots vienā maksājumā.

Vai šo variantu varam rekomendēt ? Jā un nē. No vienas puses, tas var būt izdevīgi, taču, no otras puses, reti, kurš ir spējīgs realizēt iepriekš minēto. Absolūti lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju psiholoģiski krietni vieglāk ir saņemties un katru mēnesi maksāt lielāku summu, nevis ar gribasspēku disciplinēt sevi.

Neskatoties uz to, kuru no variantiem jūs izvēlaties, ir svarīgi, piesakoties aizdevumam, aplūkot kredīta atmaksas grafiku. Brīdī, kad atbilde uz jautājumu, kur ieķīlāt auto jau ir rokā, atliek aplūkot auto ieķīlāšanas izmaksas. Ja neesi pārliecināts, ka auto ieķīlāšana ir Tev piemērotākais variants, aplūko, ko piedāvā kredīti internetā šīs lapas augšpusē. Aizņemies atbildīgi.

© Auto Kredīti un līzings internetā